TEST: nejdrsnější terénní auto na světě

Tento Qt Wildcat, levoboček Land Roveru Defender a samotný Ďábel, má všechny vlastnosti šíleného off-roadu. Podepsáno vlastní krví.

Dnes je šance, že vedle mě zastaví podobné auto, opravdu hodně malá. A nejen proto, že auto, kterým jezdím, zrovna parkuje na skále – ačkoli, mám-li být zcela upřímný, možná to spolu trochu souvisí. Ne, dnes se nacházíme v místě, kde osmistupňové převodovky DSG a elektronické asistenční systémy nápadně scházejí, kde zvuk chabě odhlučněného V8 působí fyzickou bolest a kinematika podvozku má opravdu strmou křivku.

Jsme v Cornwallu s jediným existujícím Qt Wildcatem v plně silniční specifikaci. Černé auto postrádá grafiku sponzorů, která k těmto pouštním rallye monstrům zpravidla patří. A prohánět se autem, vypadajícím jako zhmotnělá manifestace ryzího zla, mezi lehce geriatrickými hejny Roverů 25, jež osídlují tuto část světa, je extrémně zvláštní. Asi jako létat s F-16 na parkovišti u Tesca.

Zážitek, jako je tenhle, vám na obličej nanese make-up s bolestivým posmrtným šklebem takovým způsobem, jak to nedokážou ani ta nejexotičtější superauta. Především proto, že Wildcat obývá končiny, kde syrový neznamená „trochu propečený“, ale těžce krvavý. Proč? Protože tahle věc, tahle brutální, nepatřičná a královská porce ztřeštěnosti dokáže výborně odrovnat ty apatické chytrolíny „všude jsem byl, všechno znám“. Pročistí vám ucpané dutiny, asi jako kdybyste si pořádně čichli čpavku.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?