Všichni geronti plačte a vzlykejte: Stránka spolužáci.cz bude totiž zrušena

Všichni lidé 27+ začínají v panice páchat hromadné sebevraždy

Ačkoliv to neradi říkáme, tak s tím, jak nám táhne na třicítku, se občas cítíme jako staří geronti, kteří pamatují psaní na hliněné mezopotámské tabulky a vytáčecí telefon. Což možná bude tím, že opravdu pamatujeme vytáčecí telefon.

Nebo taky tím, že jsme zažili doby předfacebookové, kdy sociální sítě nahrazovaly servery jako lide.cz, xchat nebo spoluzaci.cz. A jeden z těchto mastodontů, kteří přežívali na našich webech od roku 1999 právě letos končí.

RIP Spolužáci.

Jak jste si mohli všimnout, tak všichni okolo vřeští, že za to může nová směrnice směrnice o ochraně osobních údajů (GDPR), která začne platit od 1. května. Což je pravda jen napůl. Zatímco ostatní země se na tuto směrnici dlouhé měsíce a roky připravovaly a sjednávaly si specifické podmínky dané zemi na míru, tak naše vláda poněkud zaspala a jako jediní budeme mít leda prd. To jen abyste věděli, na koho ve skutečnosti máte spíše nadávat. Na vesmírné ještěry samozřejmě.

Tuto smutnou elegii nepíšeme jenom za milé Spolužáky.cz, ale i za všechny ty fotky zadků a poprsí, které už nebudeme moci tak frekventovaně uvěřejňovat. Celý den jsme strávili popíjením v depresi nad myšlenkami, že i kdybychom získali fotku Marka Ebena, jak shazuje svoji manželku ze schodů, tak se vám s ní nebudeme možná moci pochlubit, pokud to Marek Eben nedovolí. I když on by to možná povolil. Za tím jeho obličejem bezradného pomilovánhodného křečka se skrývá nepochybně temnota a perverze. Je to smutný den pro kvalitní žurnalistiku a sociální média.

Ale nezoufejte. Protože v den, kdy tento zákon vejde v platnost, tak naši mistři  a temní mágové školení v Malování povstanou. A silnější než kdy předtím.

Viva la resistance!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?