Slováček je jezdec! Zvládá Dádu i mladou rajdu a rozvádět se nehodlá

Bow to our master.

Ještě donedávna jsme si mysleli, že Felix Slováček krom klarinetu ovládá pouze zenové umění pokrytectví a nekritického egoismu, ale postupně jsme museli svůj názor přehodnotit.

Co si budeme povídat. Dádu máme rádi a budeme mít vždycky rádi už jen kvůli tomu, že jako mladá nechápala koncept sprchování. Ale člověk jí těžko fandí, když už ta výstražná světýlka DANGER na zašlé zaprášené krabici jejich manželství blikají výhružně tak dlouho, až si sousedi myslí, že v Patrasovic domě funguje už několik let diskotéka. A ona si Dáda pořád nědá říct. I když jí prosíme, aby místo žížaly na pasece chytila rozum do hrsti a odešla důstojně stárnout někam do kouta. A nechala Felixe ztrapňovat se svou erektilní dysfunkcí před jinou.

Ale výměny názorů přes média mezi nimi pokračují nadále. Felix měl údajně své milence, hliněnému monstru Golemové výtvarnici Gelemové slíbit, že se co nevidět rozvede. Podle všeho ale prý strávil Velikonoce s Dádou a stran svého hypotetického rozvodu prohlásil, ať mu všichni dají pokoj, že chce být s oběma holkama zadobře, nechce dusno, hádky a vůbec. Žejo.

Felix má prostě epický master plan, že si udrží obě a bude žít v bizarním polyamorickém trojúhelníku a podle všeho se toho snaží dosáhnout tím, že každé družce tvrdí něco jiného. A očividně se mu to daří. Nemůžeme se ubránit dojetí při představě jeho starého seschlého podsvíceného obličeje, kterak se pochechtává nad realizací svého ďábelského schématu. V té vizi za ním proletí netopýři a klarinet v pozadí vydá smutný disharmonický tón. Ale Felix hraje dál.

Což je okouzlující a rafinové. Takže Felixi, ačkoliv tě nemáme rádi, tak tě uznáváme. Well played, mistře.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?