Revoluce psí nadvlády začala: Pes přejel svého majitele vysokozdvižným vozíkem

Nejtemnější postapokalyptické vize se začínají naplňovat.

I když noviny občas zaplaví znepokojující zprávy o tom, jak sem tam nějaký ten pittbul degustuje kus obličeje dítěte nebo nějaký ten teriér pokouše důchodce, tak stále ve společnosti platí utkvělá a výsostně lživá představa, že pes je nejlepší přítel člověka. Pche.

Samozřejmě, že můžete psa považovat za svého přítele. Ale jenom v případě, že ve vašem výkladovém slovníku je u hesla přítel definice „ten, který vás bodne do zad, vezme si vaše děti, ženy, majetek, tenisáky i granule a nařídí stanné právo„.

Sedmdesátiletý farmář Derek Mead  ještě donedávna choval také podobné naivní a vřelé pocity ke svému jack russel teriérovi. Tedy až do dne, kdy ho jeho pes zabil vysokozdvižným vozíkem a tím odstartoval začátek psí revoluce, při které bude naše civilizace zničena za pompézní kakofonie zvuků z pískacích hraček a vytí čivav.

Ještě v červnu vyšetřovací složky počítaly s možností, že Derekova smrt byla nehoda, ale teď konečně došly k závěru, že se jedná o podloudnou práci tohoto malého psího džihádisty.

Nejpravděpodobnější vysvětlení, s kterým se ztotožňuji, je, že pejsek, kterého měl pan Mead v kabině, nechtěně pohnul pákou, způsobil tím pohyb stroje, jenž bohužel přimáčkl pana Meada k železné bráně a způsobil mu zranění neslučitelná se životem.“

Nehoda. Říkáte si možná. Určitě to byla nehoda. Nicméně… ví někdo z nás, kolikrát Derek předstíral, že svému štěkmanovi hází míček, aniž by ho hodil? Kolikrát mu nedopřál ochutnat ze své snídaně?! Kolikrát mu sliboval, že jedou do parku a místo toho jeli k VETERINÁŘI?! Svým necitlivým jednáním tak možná způsobil vznik té nejrozkošnější revoluční buňky, která si teď na haf webu (psí verze dark webu) vyměňuje tipy, jak postupně zabít všechny lidi. Toto chlupaté smrtonosné povstání má potenciál obrátit poměr sil lidí a psů na svou stranu.

Až vás pes bude v noci kníkáním lákat na zahradu, tak můžete věřit, že ho netrápí plný močový měchýř, ale možná vás čeká podomácku vyhrabaná jáma s naostřenými klacky, které si ještě odpoledne nevinně kousal v pelíšku. Až vám nabídne bříško k drbání a vy ztratíte bázlivost, tak možná mezi chlupy narazíte na umně schovanou šipku s jedem kurare. Nebo se vám prostě jen připlete pod nohy, až přijdete domů s nákupem. Obezřetnost je na místě.

Je jedno, jakou metodu si tato Haf Káida zvolí. Ale radši dopředu počítejte s tím, že lidstvo nebude vyhlazeno bojem o vodu, robotickými válkami se Skynetem, globálním oteplováním nebo jen tím samotným trapným pocitem, že musí sdílet stejnou planetu se Milošem Zemanem, Kateřinou Kristelovou a Tomiem Okamurou.

A chcete důkaz o další zvrácených motivech těchto tvorů?

Na druhou stranu, psi ještě nemají žádný zářez z dotačních podvodů, korupce nebo paktování se s totalitními režimy jako někdo, tak by to nemusela být tak hrozná změna. Kdo ví.