Panika: Apokalypsa je tu! Český slavík se ruší

To letos Karel Gott opravdu nečekal.

Ok. Nedat slavíka Kájovi Gottovi si v minulosti nedovolili ani komunisti. A i kdyby u moci byli mechaničtí reptiliánští nazi-diktátoři, tak i oni se pokorně pokloní božskému Kájovi a ocení jeho stáletrvající existenci touto špatně pozlacenou soškou za dvě stovky z čínského frcu.

Český slavík patří totiž k našim životním jistotám. Stejně jako Priory, ponožky v sandálech, naštvané obličeje spoluobčanů v autobuse a řízek v double chlebu v alobalu, který ucítíme v autobusové lince Praha – Cheb.

Agentura Musica Bohemica oznámila, že tento gigant mezi soutěžemi – Český slavík –  bohužel pošel. Chcíp. A nedá se s tím nic dělat.

Český slavík se pod různými názvy dával umělcům od roku 1962. Což je nějakých těch 55 let soustavného pořádání této soutěže. A nikdo si nemůže být jistý, co se stane s naší realitou, když tento rituál náhle porušíme. Možná se tektonické desky pod Českou republikou srazí, půda se roztrhne a všichni občané se tak zhroutí do temného vortexu plného blesků, nenávisti, šíleného smíchu Miloše Zemana, chemlonových cucků bloňdatých youtuberek a za zvuků sténajícího klarinetu Felixe Slováčka nám začnou hořet obličeje a naše bulvy se roztečou v podivnou žemlovitou kaši. Otázkou je, jestli bychom si při aktuálním stavu věcí v naší banánové republice vlastně všimli nějaké změny. Inu, kdo ví.

Každopádně v příštích dnech očekávejme krom špatného počasí kvůli této tragické zprávě i masové rebelie, barikády v ulicích, molotovy ve výlohách a ostentativní sebeupalování se v obchoďácích na protest. Protože toto se tedy nedělá.

Ale co naplat. Tak aspoň, že slavíka po operací nádoru hrtanu dostal letos aspoň Jirka Pomeje.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?