LGBTQ+ komunita teď bytostně nesnávidí Scarlett Johansson, protože bude hrát transmuže

To je zase mrzení.

Chudák Scarlett Johansson. Jakoby nestačil ten shitstorm, co si užila od obránců minorit, když ve snímku Ghost in the Shell hrála jako běloška Japonku.

Proč tyto věci nemohou být lidem ukradené? Jasně, uráží tím sice kánon této mangy, navíc ten film byl horší a bolestivější než genitální opar velikosti hlavy Felixe Slováčka, ale… nemůžeme se všichni prostě shodnout, že tam byla Scarlett prakticky nahá, takže to bylo hezké? Ne? A že všechny postavy v anime jsou i tak nakresleny tak neuvěřitelně bíle, že i Ed Sheeran vedle nich vypadá tak tmavě, že by ho klidně adoptovala Madonna? Ne? Tak ne no.

❤ #follow#love#scarlettjohansson#

A post shared by Scarlett johansson (@scarlettjohansson_offical) on

Nicméně Scarlett neúspěch tohoto snímku nevydeptal tolik jako nás a plánuje aktuálně natáčet nový film Rub and Tug – životopisný film o gangsterovi Dantem “Texovi” Gillovi, který se narodil původně jako Lois Jane Gillová.

Tomuto transgender mafiánovi patřila velká část sex byznysu v sedmdesátých letech v USA. Nechával se celý život oslovovat v mužském rodě a na Havaji si dokonce „vzal“ (v té době nebyly ještě LGBTQ sňatky legální) svou manželku Cynthii.

A ačkoliv Scarlett nevypadá jako butch trans/dyke, tak se režisér Rupert Snyders (to je ten, kterému rozbila manželství Kirsten Stewart při natáčení Sněhurky a lovce, btw, lol) rozhodl, že toto křehké stvoření je pro roli drsného trans gangstera ideální. A shitstorm započal s větší agresivitou, než s jakou po ránu svírá Jiří Ovčáček madla u záchodu, když se ze sebe snaží vytlačit veškerou svou zapšklost.

Zlí jazykové totiž tvrdí, že tu roli získala pouze kvůli tomu, že s režisérem spí. Což by ani tak nevadilo. Ale lidi čuří, že trans osobu opět hraje cis genderová žena. Přitom transgender herců je v Hollywoodu tolik! (Eeehh, na první dobrou si vzpomeneme na dva, ale vy si určitě zbytek dogooglíte).

Jenže takto to bývá vždycky. Když autistu nehraje autista nebo člověka s downovým syndromem Justin Bieber, tak diváci zuří. Lidé už netouží po dokonalém převtělování, které nás dojme a hlavním hercům dodá instantně Oscara. To bylo naposledy in možná ještě v Rainmanovi. Takže bychom se měli vyhnout ableismu (utlačování postižených…používejte ten google sakra!) a chtít, aby Texe hrála nějaká transgender herečka… moment. Teď nám došlo, že když Scarlett Johansson hraje transku, tak by se teoreticky mohla….to no…tamto… třít v nějaké scéně vagínou o vagínu jiné ženy nebo co tito lidé dělají.

Ok. Vše bereme zpět. Pojďme dělat, že tento článek neexistuje a nikdy jsme tu nebyli ani vy, ani my. Díky.

Těšíme se Scarlett! Fandíme ti!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?