Leonardo Da Vinci, Beyoncé, Jay Z… tito umělci teď vystavují v Louvru

Ano, to jako vážně.

Umění je vskutku proměnlivý, mnohotvárný a silně nekonzistentní pojem. Žijeme v době, kdy je možné vydražit bílé plátno s hovnem uprostřed za několik milionů, protože to je umění, vole, říkají to idioti, hipsteři a idiotští hipsteři. Pokud s nějakým takovým bydlíte, tak stačí, abyste se v noci vrátili ožralí z knajpy, omylem převrhli odpadkový koš a hned ráno uvidíte, jaký bude mít váš spolubydlící náhlý příval uměleckého cítění.

Nalevo mozaikové aranžmá z vylitého jogurtu a kečupu, to značí svobodu a nezávislost, uprostřed pitoreskní kompozice čtyř plesnivých párků, to je jasná důvěra, vpravo zmačkaný obal od instantních těstovin z Tesca, to máme silnou osobnost a celé zátiší perfektně zdobí nedojedená Majka. Dejte tomu nějakou honosnou nálepku, třeba Le Houmeles ze Strahovských kopců, a on si to nějakej retard za deset litrů zamete.

Nyní jsme svědky toho, jak Beyoncé a Jay Z mají svoji vlastní uměleckou výstavu v pařížském Louveru. Ano, hned vedle starýho dobrýho Leonarda nebo toho dopohůdki boys Michelangela. A je to skutečně spektakulární metaexpozice; jde o devadesátiminutovou výstavu, ve které jsou k vidění záběry z videoklipu Beyoncé a Jay Z, v němž se objevují obrazy z Louvre. Chápete, ne?

Prostě Beyoncé a Jay Z natočili klip, kde se objevují obrazy z Louveru a Louver teď nabízí hodinu a půl dlouhou výstavu, kde si ty místa z klipu chronologicky projdete. Ano, víme, že víceméně to stejné, jen v opačném pořadí, už jsme napsali v předchozím odstavci, ale sami marně tápeme, jak tuto interesantní uměleckou instalaci vlastně popsat. Chtěli jsme se uchlácholit, že tato výstava bude probíhat naštěstí jen dva týdny, ale pak jsme si vzpomněli, že je to přesně o dva týdny víc, než by probíhat měla.

Takže tady teď usedavě pláčeme, taháme se za obří penisy a jeden druhého se hystericky ptáme PROČ?! (To s velkými penisy nijak nesouvisí, jen se tím rádi chlubíme.)