Čeští filmaři mají nového mistra. Seznamte se s Pavlem Dorotkou a jeho seriálem z pekla

A pak že česká kinematografie stagnuje.

Vždycky když nějaký filmový kritik zapláče, že na naší scéně chybí nové talenty, tak ve světě zemře jedno koťátko a Rytmusovi se udělá nová genitální bradavice. Protože se jedná o krutou a bohapustou lež. Důkazem nám budiž tvorba mladého herce, režiséra, zpěváka a slavomana Pavla Dorotky. Abyste se atmosfericky dostali do halucinogenní jízdy, která vás při představování tvorby tohoto mladého talentu čeká, tak si nejdřív pusťte nějaký ten jeho kvalitní romantický song.

Také cítíte to svrbění v mozku, která vám říká, že ho máte podrbat hlavní brokovnice? A pokud vás ani toto nepřesvědčilo, že život na naší planetě je zbytečný, tak by to mohl zaručeně změnit homemade seriál Historky ze života, který sám mistr natáčel nejspíš bramborou. Před každým dílem seriálu vás čekají nejen devadesátkové efekty, ale i upozornění, že je třeba tento opus ohodnotit na CSFD. K naší hrůze ta věc opravdu profil na CSFD má. A nejenže má. V sekci zajímavosti se dočtete, že všechny tyto příběhy jsou napsány podle skutečných událostí, z čehož až fyzicky cejtíme, jak nás za šourky tahá rakovina.

Nicméně Pavel jenom nenatáčí, ale zahájil úspěšnou kariéru i jako herec. Tady například můžete vidět, jak dvě vteřiny kvalitně podává kabát herci Karlovi Dobrému.

Jak ukončit tento emocionálně jitřivý a náročný článek? Nezbývá nám než sáhnout do výběru autorovy mimořádně silné poezie, která nám tak rozhýbala čakrami, že by klidně mohla konkurovat pozdní tvorbě Vrchlického nebo poezii našich redaktorů o bradavkách hereček, kterou skládají, když si aplikují moc ketaminu análně. Tento kousek zazněl například na TV Barrandov.

Prožít s tebou krásný den
Prožít s tebou krásný sen
Probouzet se vedle tebe
Snýst ti modré z nebe

A jestli nám nevěříte, tak tady máte originál. Nemáte zač.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?