Ortel je prý trubadúr a chce do politiky, umíráme

Ne dobře, to je spíš k pláči než k smíchu

Tomáše Hnídka alias Ortela už nebaví role třetiřadého písničkáře nazifolku a básníka se slovní zásobou oligofrenního lemura na meskalinu. Jednoho dne si tak podepisoval osmitisícíčtyřicátépáté kozoví jedné rozkejdlé paní výčepní z Hlubočep, když ho napadlo, že by měl pro svou vlast udělat konečně něco dobrého.

Ne, nespáchal sebevraždu. Bohužel.

Zato se rozhodl, že nakráčí do politky a svým palcátem ve tvaru akustické kytary vymlátí všechny lidi, kteří mají tmavší pleť než bělostný papír, na kterém byl poprvé vytištěn Mein Kampf. Nebo prostě jenom nejsou Lucie Bílá.

Hnídek vstoupil do strany Řád Národa
. Nevíme proč. Nejspíš proto, že mu to nakázal ten divný klaun v nacistické uniformě se sekerou, kterého vidí jen Tomáš, říká si Bimbo, bydlí pod jeho postelí a řídí všechny jeho kroky pomocí telepatie. Tahle teorie (na které jsme se v redakci všichni shodli) je jediný racionální a příčetný motiv pro celou jeho kariéru.


Tedy Řád Národa. Zkráceně ŘN…ŘN,hmmmm…. zkuste si to říct několikrát rychle za sebou. ŘNŘNŘNŘNŘNŘN. Slyšíte to? I naše redakční opice, která není žádný PR specialista, ví, že to prostě nikdy nebude tak zvukomalebná zkratka jako TOP 09, ANO nebo tak. Spíš to zní, jako když se dusíte penisem a pokoušíte se u toho napodobovat zvuky ovulující koaly.

Tomáš Ortel nezapomněl vzkázat svým fanouškům, že i když se stává politikem, tak nikdy nepřestane být trubadúrem národa českého. Abyste to pochopili, pan Ortel je totiž UMĚLEC. A má tamto no…SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST. A je PANEM UMĚLCEM i přesto, že jeho hudba je na imaginárním politickém spektru tak hrozně vpravo, že kdybyste stáli na hypotetickém středu, tak se vám promění na horizontu jen v malinkou hajlující rozmazanou tečku (Nebo kombajn, který řídí lachtan. Těžko říct, je to fakt hodně daleko). Ale ani jeho společenská odpovědnost mu nebrání, aby pro své pravičácké písničky nepřiznaně vykrádal levičácké Pogues nebo Clash a nedoplnil jejich zparodovanou hudbu o texty na úrovni básniček z Mateřídoušky. Akorát s tím drobným rozdílem, že místo běží liška k táboru, nese pytel zázvoru je to spíš něco jako běží imigrant do koncentračního tábora a nese pytel eboly.

Ale my bychom se tolik nebáli. My jsme si program strany Řádu nádoru a koruny meče nebo co četli a je to takový copy paste SPD Tomia Okamury. Tihle dva tragédi si nakonec spolu podělí po volbách své 0,01% a všichni budou šťastni a spokojeni.

Až teda na Máňu z hlubočepského výčepu, která se smutkem rituálně ubodá Hnědkovým cédéčkém.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?