Zdeněk Macura se teď začal živit jako taxikář

Tohle je jeden z těch okamžiků, kdy je realita lepší než naše sny a my nevíme, co říct.

Znáte film Taxikář? Ten snímek, ve kterém se Robert de Niro vrátí jako narušený válečný veterán z Vietnamu, stane se řidičem taxíku a pak začne jednoho dne střílet jen tak do lidí? Tak tady tento film se pomalu stává Zdeňkovou realitou. Tedy až na pár dílčích rozdílů. Třeba, že Macura není Robert de Niro. A třeba, že na to aby byl poškozený, rozhodně nepotřebuje Vietnam.

Pozorovat Zdenkovy eskapády je prostě vždycky dojemné a strašidelné zároveň. Je to asi jako pozorovat oplácanou pandu, která se učí sama zacházet s naostřenou frézou.

Zrekapitulujme si to historicky: Zdeněk byl, je a bude muž mnoha talentů. Hrdina s mikádem, co nikdy neztrácí vůli. Se zaměstnáním to měl ale nejspíš vždycky těžké. Živil se jako profesionální programátor a únosce do té doby, než k jeho duši jednoho vlahého jitra promluvily palety. Tyhle dřevotřískové rajdy se dotkly jeho srdíčka na tom správném místě a Zdeněk s nimi začal plánovat velké věci.

Ale přišla tragédie horší než Hirošima nebo narození Justina Biebera. V době, kdy on teprve odvážně stloukal svou první sklepní klec na vyžilé blondýny z krabic, tak mu jeho inovátorský nápad vyfoukli hipsteři, kteří už v té době z palet vyráběli vše. Od nábytku po segwaye.

Jeho duše revolucionáře byla otřesena, ale jeho vnitřní spirituální zvíře v podobě Přemka Podlahy zařvalo. Zdeněk se nevzdal a začal prodávat na londýnských ulicích dřevěné hračky.

Dojímal nás na facebooku svými historkami o tom, jak prodal dřevěného papouška, čápa nebo klapačky (což dodnes nevíme, co je, šéfredaktorův tip byly doma vyráběné dřevěné klipsny na bradavky s mistrovým vyrytým podpisem), ale časem se ukázalo, že to na pokrytí jeho divokého životní stylu rockové hvězdy plného stloukání palet, pěstování rajčat a vyrábění transparentů vodovkama prostě nestačí.

A teď přichází ten okamžik, kdy se náš sen stal skutečností.

Zdeněk se začal živit jako řidič Uberu. Když jsme se to doslechli, tak jsme si radostí pomazali bradavky vazelínou a dali si na ně dřevěné klapačky. Protože nic není v tomto vesmíru lepší než to, když vás vozí po městě Zdeněk Macura. Bohužel brzy jsme přišli na to, že získat ho pro sebe není tak lehké. Ale třeba vy budete mít to štěstí. Při pohledu na našeho stále doufajícího šéfredaktora, který se nechává třikrát denně vozit do trafiky vzdálené 10 m od naší práce Uberem, si říkáme, že ty opravdu velké životní sny jde zabít jen těžko.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?