Markéta Kuča: Chlapi jsou ve skutečnosti naprostí zoufalci!

Markéta Kuča je asi feministka.

Chlapi si častokrát myslí, že vědí a přitom jsou úplně mimo. Dnes musím promluvit do duše mužské populaci, protože už se na to nemohu dívat. Konečně možná potom zvládnete sbalit alespoň polovičně dokonalou ženu, jakou jsem já. Tyhle věci musíte okamžitě přestat dělat, nebo se z vás opravdoví chlapi nikdy nestanou.

1. Peníze v ruličce – není, opravdu není nic trapnějšího, než když platí chlap u baru panáky za sto korun a místo peněženky vytáhne z kapsy ruličku bankovek obmotanou gumičkou. Potom si peníze důležité rozloží a začne v bankovkách listovat. Samozřejmě nejprve ukáže dvoutisícovky a tisícovky, pak se natáhne pro stovku, platí devadesát devět a řekne vám ,,sto, to je dobrý“ a zase si pěkně svoje bankovky sváže. Tohle laciné ukazování peněz je natolik ubohé, že mám vždy chuť zařvat do éteru, zda dotyčný nepotřebuje půjčit pár drobných na peněženku.

2. Životní zkušenosti – je sice fajn, když chlap ukáže, že má co ženské nabídnout a není to nějaký chudák z Ostravy, co dělá permoníka za pár šušňů, ale nic se nemá přehánět. Když se poněkud starší pán, mírně opilý, snaží sbalit v baru slečnu na to, že má dvacet let zkušeností, čtyři děti, takže žádné další ani nechce, není to zrovna ideál. Akorát vypadá jako mnohem starší dědek než na začátku. ,,Hele koukej, ty se mi budeš starat o teplou večeři, oběd, prádlo a já ti na oplátku donesu domů výplatu, co princezno?“ Může existovat něco úchylnějšího?

3. Já jsem vlastně něco jako umělec… – ono je sice momentálně hodně moderní chodit s nějakým fotografem, hudebníkem nebo spisovatelem, protože to zní rozhodně vznešeněji, než ,,můj přítel pracuje jako obráběč kovů“. To samozřejmě nemohlo uniknout zejména chlapům, kteří už nevědí, kudy kam. A tak se nám z tramvajáků stávají fotografové, z prodavačů novin spisovatelé a je to vážně k popukání. ,,Já sice spravuji silnice, ALE fotím naprosto profesionální fotky, takže kdyby si měla zájem o nějaké akty…“ Pánové, každá věta, která pokračuje slovem ALE je špatná.

4. Trapná konverzace – jestli vám holka dá jasně najevo, že nemá zájem, je úplně zbytečné se dále ztrapňovat, abyste zachránili situaci. Když vám řekne, že je zadaná, odpovědět stylem ,,každá někoho má, než pozná mě“ je na vyndání střev z břicha a oběšení. Jen naprostý idiot a sebevrah může pokračovat dál. ,,Víš, já si teď dávám pauzičku od podnikání, ale jinak já vydělával tolik peněz, že bych tě zabezpečil jedna báseň.“ To už nezbývá nic jiného, než se vedle něj na princeznu pozvracet a ladným krokem opustit bar, ulici a město.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?