Markéta Kuča bloguje: Svátek MDŽ? Která má právo slavit?!

Markéta Kuča se tentokrát zaměřila na mezinárodní den žen.

Pro mě je dnešní den stejně (ne)obyčejný jako všechny ostatní. Ale spousta zástupkyň něžného, ženského pohlaví na dnešním dni velmi lpí. Někdy před zhruba sto lety si pár emancipovaných feministek vydupalo právě tento svátek. Mezinárodní den žen. Den, kdy jsou všechny slepice v pozoru a pod drobnohledem sledují své protějšky, kdy jim konečně do náruče přistane nějaká ta kytice. Jistě, pokud si někdo myslí, že kvítkem to končí, tak nebuďte naivní. Ženy si potrpí i na nějaký ten slovní projev. Jestli svůj dík ženám, milí pánové, nedoprovodíte slovy jako ,,Jsi ta nejlepší žena, kterou si můžu přát“, tak běda vám. Ale já se ptám. Opravdu si všechny ženy zaslouží slavit tento svátek? Já vám povím, které ženy mají nárok na kytici a pěkná slova, a které nemají právo se o tomto svátku ani zmínit.

Ženy co mají cíl – rozhodně si pod slovem cíl nepředstavujte v osmnácti dodělat výuční list, následně rok sedět na pracáku a pak sbalit prvního dělníka a nenápadnými kroky mu vnutit představu, že i on to dítě chce. Ne, takové ženy nemají právo na žádný svátek!

Ženy s nohama na zemi – tím jsou myšleny ženy, které celé dny nevysedávají v kavárničkách se svými kdákajícími vrstevnicemi. A nevedou nekonečné rozhovory o tom, kolik by jejich potenciální partner měl vydělávat peněz a kde se vidí po jeho boku za dva roky. Ženy s nohama na zemi musí slavit!

Vyrovnané ženy – které jen tak něco nerozhází, jsou smířené samy se sebou a nepotřebují při každém setkání s opačným pohlavím slepě vykřikovat svoje plusy. Patří mezi ně ženy, jež nevrací úder vulgaritami a infantilními posměšky, nýbrž vtipem a nadhledem. Ano, tyto ženy musí slavit!

Ženy krásné – ošklivky mají být přivázané na řetězu někde v suterénu a ne si naivně myslet, že by jejich působení na tomto světě mělo být nějak oslavováno

Takže, zda-li nejste jako já, nebo nezapadáte do jedné z těchto kategorií, nezkoušejte po svém protějšku cokoliv chtít!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?