Pražandy jsou nejnudnější na Silvestra. V Ostravě to žije!

Markéta Kuča bloguje a říká, proč musíte být na příštího Silvestra v Ostravě.

Dneska bych se ráda vrátila k silvestrovským oslavám. A ráda bych vám řekla, proč v Praze stojí Silvestr za nic, ale v Ostravě byste měli prožít alespoň jeden za život.

Pražandy: Přijdou, stroze prohodí ,,čáááu“, namíchají si buď Aperol Spritz nebo Martini s minerálkou, sednou si a mlčky čumí do blba.
Ostravačky: Jejich příchod doprovází bujarý smích, v ruce svírají nejméně dvě láhve tvrdého alkoholu, s každým si dají panáčka a začnou povídat o tom, jak tohle bude v jejich podání legendární Silvestr.

Pražandy: Jednohubek a chlebíčků se prakticky nedotknou. Pokud se stane zázrak a během dvou hodin zvládnou do svých úst vpravit jednu jednohubku, pečlivě z ní odstraní životu nebezpečné ingredience jako klobásky, párečky nebo tučný sýr. Jedno kolečko takové klobásky by mohlo vážně narušit jejich zažívací systém a ráno by se vzbudily s půl kilem navíc. Nemyslitelné.
Ostravačky: Silvestr je pro ně požitkářský ráj. Každou jednohubku a chlebíček musí ochutnat. V levé ruce svírají klobásovou, v pravé tuňákovou a v ústech dožvýkávají chlebíček, zatímco se jim pusa nezastaví.

Pražandy: Jsou naprosto bez konverzační fantazie. Jediné, o čem se dokážou bavit, je jejich práce, kterou tak moc nemají rády. Stěžují si na ni, na lidi v ní, na plat, na šéfa, na špatný menstruační cyklus a na nepříliš pohledného týpka, který je hobloval minulý víkend na záchodech v Retru.
Ostravačky: Neví, co dřív ze sebe vypustit. Nadšeně popisují svůj minulý Silvestr, kdy vyšly na střechu svého domu a ostravský ohňostroj měly na dlani. Nezapomenou vtipnou příhodu, jak se na jejich kamarádku převrátil žebřík a ony se svými kamarády kuly pikle jak ji zakopat na zahradě, aby nikdo nic nepoznal. Slzy smíchu tečou proudem.

Pražandy: Jejich představa dokonalého Silvestru je zakončená v nějakém klubu. Obklopeny spousty oplzlých, cizích lidí, neslyšíc vlastních slov a kde se jim polovina jejich známých ztratí. Ráno se potácí z klubu, opilé a s rozmazaným obličejem vypadajíc jako šlapky. Hurá.
Ostravačky: Nemají potřebu na Silvestra chodit mezi opilé imbecily. Jídlo, pití a dobrou společnost mají kolem sebe doma, nebo na chatě. Tancuje se ve vedlejším pokoji a všichni se náramně baví. Ráno se vzbudí třeba na zemi, ale kolem svých nejbližších přátel. A pak? Pak přece pokračují celý další den!

Tak co, už víte, kde budete slavit svůj další Silvestr?

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?