Módní návrhář Leo Macenauer: Mé hradby jsou pevná vůle a vytrvalost

Leo Macenauer má jednoduchou filozofii: každý kus oblečení by měl svého majitele těšit, měl by být pohodlný, a především by měl být kvalitně zpracovaný.

Třicetiletý módní návrhář Leo Macenauer sází v pánské módě na individuální tvorbu. Pochází z rodiny, kde se textilnictví věnoval už jeho děda. On sám studoval ve Zlíně a v Londýně, krátkou stáž absolvoval u Calvina Kleina v Miláně. Svým přístupem se mu podařilo získat zajímavé klienty, čehož si velmi váží. Nerad si dává krátkodobé cíle, hledí spíše dále před sebe. Jeho cílem je přispět k tomu, aby lidi více bavilo se oblékat.

Co osobně považujete za své království?
Moje království se odehrává v mojí fantazii a to jsou myšlenky módního návrháře, celosvětově uznávané módní značky.

Kdy jste to království v sobě objevil? Jak se vám podařilo vytyčit jeho hranice?
Tohle království jsem v sobě objevil, asi když mi bylo patnáct, kdy jsem vytyčil hranice v království, které tehdy ohraničovalo docela jiný prostor než ten dnes. Abych řekl pravdu, z těch abstraktních hranic už se nám podařilo některé zakotvit i na zem.

Musíte si to svoje království nějak hájit proti vetřelcům? Koho považujete v tomto případě za vetřelce?
Určitě – moje království je velice křehká věc, která sahá až do těch nejvyšších vzdušných výšin. Přestože základní kameny byly položeny a mohl bych říci, že jsou docela pevné, vetřelců se najde spousta, mezi hlavní patří strach, zklamání a horlivost. Hradbami mého území je pevná vůle a vytrvalost.


Partnerem této ankety jsou Krušovice

Tvoje vášeň.
Tvoje království.


Koho do něj rád pozvete?
Určitě se v mém království rád projedu s jednotlivci, ale i s celými skupinami, kteří ctí přátelství, respekt, dobrosrdečnost a rádi hledají pravdu na dně u dobře chlazeného nápoje.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?