Festival Friends Fest, pro všechny milovníky Ameriky

V sobotu 11. srpna 2018 se v Pardubicích již po třetí potkali přátelé a milovníci Ameriky na festivalu, který nese příznačný název FRIENDS FEST. Přijít si na své mohl kdokoliv, jehož srdce tepe pro západní zábavu a styl.

Když se řekne americká kultura každému na mysli vyvstane něco jiného. Pro někoho jsou to Indiáni prohánějící se prérií, někomu v uší zní tóny rock´n´rollu, který se na novém kontinentu narodil a jiný ucítí vůni benzinu. A na pardubickém dostihovém závodištimohli být uspokojeny všechny vaše smysly.

Milovníci koní se mohli kochat při vystoupení a jízdy 7. kavalérie generála Custera, kterého představil herec Václav Vydra. Kovbojové předvedli své umění v rodeo aréně. Vystoupily jak country a rockabilly kapely, tak nechyběli ani zástupci tvrdého rocku.  Třešinkou na dortu hudebního programu bylo vystoupení legendární americké kapely Slade. Svým notoricky známým hitem Run Runaway potěšili nejednoho pamětníka své zlaté éry.

Mnohým přítomným pak svou promenádou a přítomností zpříjemnil den pohled na pin-upky z Rockabilly clothing shopu www.rocka.cz, pózující fotografům a návštěvníkům mezi veterány amerických aut. Mezi modelkami se letos divákům představily i finalistky MISS PIN-UP 2018 a vítězka této soutěže Markéta Cherry Heinová, která je rodačkou z jihočeských Vodňan.

Originalita a ženskost – to je to, co podtrhuje pin-up styl napříč minulým stoletím. Mezi představitelky nejde nezmínit třeba Marilyn Monroe nebo Gratu Garbo. V dnešních dnech představitelky tohoto stylu spojuje vášeň pro módu a retrostyl spojený především s rock´n´rollema kulturou kolem hot-rodů a motorek. Kremrole a ofinky, ale v dnešních dnech i barevné vlasy a tetování, tím vším identifikujete vyznavače subkultur, jakou je rockabilly a psychobilly.

Na již tradiční módní přehlídce od Rockabilly clothing shopu www.rocka.cz, představily dámy nejen tradičně „sladké“ modely s motivy dezertů, květin a puntíků typickými pro 50. léta minulého století, ale také tématiku lehce hororovou. Tou se vyznačuje především extravagantní styl typický pro psychobilly scénu. A tak jste mohli obdivovat šaty s netopýry, kostlivci, hřbitovy nebo očními bulvami. Vše je však myšleno v nadsázce a s láskou k odkazu krále rock´n´rollu Elvise Presleyho, který na Friendsfestu také nechyběl. V srdcích mnoha z nás nikdy neodešel a díky lásce k jeho hudbě a době, kterou představoval, bude žít navěky.

PR článek