Jak měl vypadat rok 2019 podle filmů? 6 snímků, které předvídaly budoucnost

Jak moc se trefily? Možná vás překvapí, že některé docela dost!

6. – Běžící muž

Film Běžící muž se odehrává mezi lety 2017 a 2019. Musíme říct, že budoucnost ukazuje o něco depresivnější, než je nyní, ale… V několika aspektech se trefili, což je trochu děsivé.

Film je o tom, že v televizi běží extrémně populární reality show, kterou žije celý svět a v níž se vzájemně zabíjejí vězni jako při gladiátorských zápasech. Musíme říct, že v televizi se naštěstí ještě lidi opravdu nevraždí, ale třeba už v roce 2015 se ve Velké Británii vysílalal reality show Hunted, která je velmi podobná Running Manovi.

V Hunted museli soutěžící po dobu 28 dní co nejdéle unikat „lovcům“. V roce 2017 pak vznikla také americká verze této děsivé reality show.

Ještě jedna zajímavá věc se vyplnila. Určitě jste slyšeli o takzvaných „deep fakes“, psali jsme o tom například zde. Jde o algoritmus, který je schopen velmi realisticky nasadit cizí obličej na jiné tělo. Přesně to je využito ke konci Běžícího muže, kdy si má publikum myslet, že postava Arnolda Schwarzeneggera zemřela, protože naklíčovali jeho obličej na někoho jiného.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?