6 zvířat, která mají úžasnější zaměstnání, než máte vy

Myslíte si, že jste výjimeční? Velice pravděpodobně nejste. Velice pravděpodobně jste podřadnější než tahle zvířata. Je nám líto. Nestojíte za nic. Určitě nejsme první, kdo vám to řekl, ne?

6. – Psi se naučili identifikovat nemoci včel rychleji než lidi

Kromě toho, že včely produkují jednu z nejchutnějších věcí na planetě Zemi, jsou také dost důležité pro celý náš ekosystém. Chytří lidé se tedy neustále snaží dělat všechno proto, aby nevymřely, protože to by byl pro naší planetu velký průser. Co dělají třeba vědci? Nechávají psy, ať si je očmuchají!

Jak se totiž ukazuje, psi dokážou identifikovat něco, čemu se říká mor včelího plodu, což je extrémně nakažlivá bakteriální infekce, která napadá a následně zabíjí celé včelí kolonie. Aby se nákaza nerozšířila, pomáhá žlutý labrador Mack, který má dokonce svůj vlastní Twitter.

Mack spolupracuje s marylandským ministerstvem zemědělství a kontroluje jednotlivé včelí úly, zda nemají nákazu. Dokáže díky svému zkušenému čichu prohlédnout 100 úlů během 45 minut, což by normálnímu člověkovi trvalo sedm a půl hodiny.

Nemůže se ale stát, že Mack dostane žihadlo? Kdepak, protože maká od listopadu do dubna, kdy jsou nižší teploty a včely nejsou tak aktivní. Bazz, černý labrador, který očichává včely v Jižní Africe, nemá to štěstí, protože tam je teplo pořád. Má ale speciálně vyrobený oblek, který ho chrání.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?