6 způsobů, jak se zbavit lidského těla (a jak ve skutečnosti fungují)

Ve filmech vidíte, jak je vlastně jednoduché zbavit se mrtvoly. Je takových možností! Kyselina, drtič na dřevo, betonové botičky, hodit mrtvolu prasatům. Věděli jste ale, že filmy dost často lžou?

6. – Rozpouštění těla v kádi s kyselinou

Pokud jste viděli seriál Breaking Bad, podle něj je rozpustit tělo v kyselině děsně jednoduché. Podle Waltera Whita stačí hodit tělo do plastového sudu a ten naplnit kyselinou fluorovodíkovou. Velice brzy bude z těla jenom divná hmota, která kdysi bývala vaším kamarádem Galem.

Ve skutečnosti to ovšem takhle jednoduše nefunguje. Co se kyselin týče, zrovna kyselina fluorovodíková je dost slabá a rozhodně velmi neefektivní na rozkládání těla.

Vyzkoušeli to na vlastní kůži tři vrahové z Francie, kteří zjistili, že jediné, co ta kyselina udělá je, že to mrtvé tělo bude mnohonásobně víc smrdět. Nejenže ten příšerný smrad upoutal víc pozornosti, než si asi přáli, ale s tím tělem navíc kyselina absolutně nic neudělala. Když policie oběť našla, byla ponořená v kyselině 10 dní a její tělo bylo netknuté.

Německý chemik zkoumal možné kyseliny, které by se daly na rozklad těla použít a zjistil, že s jinými chemikáliemi by snad výsledky mohly být o něco lepší, ale pořád by to všechno příšerně smrdělo.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?