6 věcí, které si myslíte, že víte o ženách (ale nejsou absolutně pravdivé)

Dnešní společnost začíná bojovat proti genderovým stereotypům a tak se přidáváme. Protože o ženách se říká spousta věcí, kterým společnost ráda věří, a přitom jde o úplné, vědecky prokázané blbosti.

6. – Ženy nejsou tak agresivní jako muži

Ženy jsou křehké květinky a muži jsou ti, kteří se o ně musí postarat a ubránit je. To jsou stereotypy, které jsou nám vtloukány do hlavy od jesliček. Výsledkem je, že když vyrosteme, na příliš agresivní chování u žen je pohlíženo s despektem, zatímco u mužů se oslavuje.

Občas dokonce smlouvami za desítky milionů.

Jak je to ve skutečnosti

Pravdou je, že ženy jsou možná agresivnější než muži.

Výzkumníci zjistili, že když osobu dáte do prostředí, kde ona nebo on přestanou mít individuální identitu, znásobuje se jejich agresivní chování. Děje se to například ve velké skupině lidí se stejným cílem, třeba při demonstracích.

Testování probíhalo tak, že ženy a muži měli hrát videohru vyžadující zabíjet ostatní hráče tím, že na ně budete shazovat bomby. Zjistili, že za normálních okolností muži shazují více bomb než ženy, ale ve skupině, kde se ztrácí individualita, ženy byly mnohem agresivnější než muži. Během seancí shodily v průměru pětkrát více bomb.

Když dáte lidi, zejména pak tedy ženy, do situací, kdy jsou anonymní a nemusejí splňovat to, co od nich společnost očekává, stávají se z nich očividně nezadržitelné stroje na zabíjení.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?