6 teenagerů, kteří dokázali zásadně změnit svět

Být teenagerem je těžké. Nesmíte legálně pít, nesmíte řídit auta, prostě nesmíte nic. Společnost vám jednoduše nevěří. Občas ale i teenager může dokázat něco zásadního.

06. – Supermana vymyslel školák ze střední

Asi každý člověk na základce si někdy do notýsku kreslil nějakého svého superhrdinu, kterého si právě vymyslel. Předpokládáme ovšem, že váš PrsoMuž z vás neudělal multimilionáře a zásadně neproměnil celý svět popkultury, co?

Přesně to se ovšem stalo malému Joeovi Schusterovi a Jerrymu Siegelovi, když na střední škole vymysleli Supermana.

Zajímavé je, že Jerry Siegel byl vlastně takový předobraz Batmana. Měl úspěšného otce, ke kterému neustále vzhlížel, ale když byl ještě malý, jeho otec byl záhadně zavražděn. Jerry Siegel ovšem neměl spoustu milionů a mentální problémy, takže nemohl bojovat se zločinem tím, že si vybuduje Batcave a speciální vozidla a vybavení. Místo toho s ním bojoval na papíře, díky čemuž vznikl Superman.

Dvojici trvalo tři roky, než se jim podařilo získat nějakého nezávislého vydavatele, aby zařadili jejich postavu, o kterou nikdo neměl moc zájem, do komiksu. Ale nakonec se zadařilo. To první číslo toho komiksu se teď prodává za miliony…

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?