6 šílených způsobů, jak naučit své tělo superschopnosti

Lidé rádi přicházejí na způsoby, jak donutit svá těla dělat věci, která se jinak zdají nemožná. Některé takové hacky vašeho těla skutečně jdou a jsou dokázané i vědou. Akorát je to vždycky něco za něco.

06. – Zlepšete svou paměť… tím, že se bude pálit

Existuje něco, co si musíte hrozně moc zapamatovat? Je tu jistý způsob, jak zajistit, abyste to nezapomněli. Bohužel přitom musíte použít skutečný oheň nebo něco fakt horkého.

Studie provedená na Northwestern University zjistila, že lidé si pamatují momenty, kdy pocítili obrovskou bolest. Jde to ale mnohem dál, než by se na první pohled mohlo zdát. Bolest může způsobit, že si zapamatujete i miniaturní, zdánlivě nedůležité detaily a ty si pamatujete celá léta po události.

Sehnali 31 šílenců vyžívajících se v bolesti a testovali na nich různé úrovně bolesti a přitom si měli zapamatovat nějaké věci. Při testu hned poté si všichni pamatovali víceméně totéž, ať jste zažívali bolest nebo ne. Jenže změna přišla po roce – ti, kteří zažívali největší bolest, si snadněji pamatovali všechno.

Takže pokud máte problémy si s pamatováním jmen dalších lidí, prostě jenom s sebou noste zapalovač a při představování si trochu opalujte ruku. Když už nic jiného, budou si díky tomu alespoň dost pamatovat vás.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?