5 vědeckých článků, které česká média totálně pomotala a nepochopila

Občas se objeví nějaký lékařský nebo vědecký objev, u kterého si říkáte, že to přece nemůže být pravda. Ale píšou to média, tak nad tím pokrčíte rameny a tiše tomu věříte. Měli byste si ale asi spoustu věcí ověřovat. Zejména, pokud to "řekli vědci"...

5. – Můžete přežít bez jídla! Lidé dokážou přežívat jenom ze vzduchu!

V roce 2017 se stal virální příběh páru, který o sobě tvrdil, že vůbec nejedí jídlo, protože žijí „z energie vesmíru“. Neobjevil se ten článek jen v českých médiích, objevil se samozřejmě také ve světě. Všude možně ve světě.

Nejprve se článek objevil v britském bulvárním The Sun, pak se rozšířil do The New York Post a pak i k nám do Čech. A když se ta zpráva dostala k nám, už všichni těm breathariánům, kteří se živí jen ze vzduchu, tak nějak věřili a psali to, co tvrdili, jako čirá fakta. Přitom se nikdo nepozastavil nad tím, jak funguje život od začátku věků? Budeme přetiskovat, co říkají tihle dva blázni?

Jak se samozřejmě nakonec ukázalo, ti dva prostě lhali. Sami se nakonec přiznali a pro New York Post nakonec řekli, že jedí normální jídlo, jenom méně než obyčejní lidé. Takže přešli z „naše těla už nepotřebují jídlo a vodu“ na „pijeme a jíme, jenom trochu méně, jako když držíte dietu, chápete“. „Zábavné“ to je tedy ve chvíli, kdy se toho skutečně chytnou lidé a nakonec zemřou, jako se to stalo ve Skotsku, Austrálii nebo Švýcarsku.

Člověk dokáže bez jídla a pití přežít od sedmi do deseti dnů, ale záleží dost na klimatických podmínkách. V poušti můžete kvůli silné dehydrataci umřít i během několika hodin.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?