5 míst z her a filmů, o kterých jste nevěděli, že vlastně existují

Ano, Středozemě z Pána prstenů, blázinec z Batmana nebo Silent Hill jsou sice místa z filmů, knížek nebo videoher, ale když budete hledat, opravdu je najdete.

05. – Středozemě z Pána prstenů

Fiktivní svět:

Středozemě není jen jedno místo, ale celá oblast s lesy, děsivými vulkány a věžemi. Zejména jedno místo vypadá fantasticky – Železný pas se svou věží a pevností kolem ní.

Skutečnost:

Jak se ukázalo, celá Středozemě se svým Krajem, lesy, Železným pasem nebo i Mordorem vychází ze skutečnosti. Autor J. R. R. Tolkien ta místa nevymyslel od základů, ale při jejich tvorbě vycházel z toho, co měl kolem sebe. Což znamená, že celou Středozemi najdete v okolí anglického Birminghamu.

Ale co Mordor? Ten musí být vymyšlený, že jo?

Ne tak docela. Severozápadně od Birminghamu je oblast nazvaná Black Country. Jmenuje se tak, protože ji už léta sužuje znečištění od všech těch dolů na uhlí a průmyslu v okolí.

Když Tolkien vyrůstal, žil u své tetičky, která bydlela v Birminghamu v části města nazvané Edgbaston, což je ta část města, která se vyznačuje spoustou budov s velkými věžemi. A z některých věží dokonce častokrát vyvěral kouř. Jo, jako v Pánovi prstenů.

V jeden čas svého dětství žil Tolkien také Sarehole, což je předměstí Birminghamu. Ten byl zase inspirací při vymýšlení Kraje. Dokonce jsou tam v lesích tunely pod zemí, díky kterým přišel Tolkien na Dno Pytle, kde bydlí Bilbo Pytlík.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?