5 lidí, kteří zemřeli tak divně, že by měli mít své konspirační teorie

Ne, že by na světě nebylo konspiračních teorií už tak hodně, ale tihle lidé zemřeli za skutečně tak divných okolností, že by si měl někdo začít vážně pokládat nepříjemné otázky.

5. – Náhodná bezdomovkyně cestovala přes celou zem, aby náhodně zastřelila finančníka pracujícího pro CIA

V roce 1985 se bezdomovkyně Louis Lang rozhodla nastoupit v Seattle do autobusu, odtud jela do Tijuany a pak do New Yorku. Do New Yorku vedou přímější cesty než přes Tijuanu v Mexiku, ale co už. Třeba se chtěla projet. V New Yorku pak čekala před kanceláří člověka, kterého absolutně neznala. Jmenoval se Nicholas Deak a když vyšel ven, zastřelila ho. To už je samo o sobě dost divné, ale počkejte, až se dozvíte, kdo ten Nicholas Deak byl.

Deak byl aristokrat z Transylvánie (čti: upír), který pracoval pro CIA a pak si vytvořil obchod s květinami. Ten se nakonec rozrostl tak, že si na Wall Street otevřel vlastní banku a obchodoval s měnami. Tahle nečekaná kariéra dává docela smysl, protože Nicholas Deak celou dobu pracoval pro CIA a jeho banka byla pouze kamufláž pro financování převratů v Íránu, Guatemale nebo v Kongu. S bankou se dají takové věci dělat lépe než s krámkem s kytičkama. Moc skupin nebere růže jako platbu za zbraně.

Jelikož Deakovi šlo praní peněz pro CIA tak dobře, rozhodl se, že by mohl dělat totéž také pro organizovaný zločin. Začal vydělávat obrovské peníze tím, že pral peníze pro každého od triád po argentinskou mafii. To všechno ale skončilo v roce 1984, kdy ho americké ministerstvo financí obvinilo z praní špinavých peněz kolumbijských drogových kartelů. V tu chvíli začali všichni špioni a mafiáni vybírat z banky peníze, než se na ně přijde, takže musel nakonec Deak jít do bankrotu. A pak přišla jistá bezdomovkyně s pistolí.

Žena pak policii řekla, že střílet ji naučili „kamarádi“. Zjistilo se, že než cestovala do New Yorku, setkala se se dvěma Argentinci v Miami a nový šéf zkrachovalé banky našel fotografii umírajícího Nicholase Deaka v záhadně vystěhované kanceláři firmu v Macao. Také se ukázalo, že psychiatr Langové spolupracoval se Stanford Research Institute, kde kdysi CIA testovala možnosti ovládání mysli lidí.

Ačkoli to všechno znělo velmi podezřele, policie případ uzavřela jako náhodnou vraždu, kterou provedla šílená bezdomovkyně.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?