5 lékařských mýtů, kterým věříte a ve skutečnosti jsou to nesmysly

Lidé mají většinou představu o různých věcech z televize nebo od maminky. A věří jim jako neprůstřelné pravdě. Tak mi pár takových pravd zkusíme prostřelit.

05. – Zástava srdce vždycky bolí

Co si myslíte

Když má někdo v televizi nebo ve filmu infarkt, postavy se vždycky chytnou za srdce a svíjejí se na zemi v bolestech. Vypadají, jako by je právě někdo střelil neviditelnou zbraní a neviditelnou kulkou do hrudi. Pokud chtějí být v Hollywoodu trochu realističtější, scenáristé si někde přečetli, že infarkt se může projevovat divným brněním ruky, takže se občas chytají za rameno.

Jenže stejně se vždycky všichni svíjejí v bolestech na zemi, protože smrt musí přijít dramaticky – ve společnosti bolestivých muk.

Realita

Pokud vás infarkt bolí, tak máte dost štěstí. Bolest je takový alarm lidského těla, kdy vám říká, že se děje něco hodně špatného. Jenže spousta infarktů ani trošku nebolí. To jsou právě ty druhy infarktů, co vás zabijí ještě předtím, než si uvědomíte, že se něco děje. Ano, to znamená, že ho můžete mít právě teď, při čtení těchto řádků. Ale pokuste se to ignorovat, protože když na to budete neustále myslet, bude vás to v životě poněkud rozptylovat.

Děsivé je, že i když vám tělo dá nějakou reakci na infarkt ve formě bolesti, mnohdy je to úplně jiná reakce, než byste očekávali. Bolest na hrudníku je pouze jeden z dlouhého seznamu symptomů, které se projevují dost náhodně. Některé z nich jsou například „bolest zubů“ nebo „náhle depresivní pocity“.

Pořád to ale není to nejděsivější. Infarkty ve většině případů přicházejí naprosto neohlášené a bez jakýchkoli symptomů. Podle studií přesně takhle infarkt vypadá ze 40 až 60 procent. Prostě pořád pohoda, nic se neděje a pak padnete mrtví na zem.

Tak příjemnou paranoiu! Sakra, nebolí nás trošku zub?

INFARKT!!!

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?