5 krásně stupidních věcí, které jsou s námi déle, než byste si mysleli

Jak člověk stárne, začíná si okolo sebe čím dál tím víc všímat věcí, které ho štvou. Většinou to ale není tím, že by moderní doba byla o tolik jiná, než za našeho mládí. Většinou je to prostě tím, že se z vás pomalu ale jistě stávají nerudní dědci. Protože spousta těch otravných věcí je tu s námi už pekelně dlouho.

5. – Ukazování prostředníčku je tu s námi minimálně 2500 let

Až vám někdo ukáže prostředníček, oba se stanete součástí tradice, která je stará tisíce let. Ukázání prostředního prstu, když chcete někoho poslat do patřičných mezí, se používalo už ve starověkém Řecku. Ukázání prostředníku se totiž objevuje v divadelní hře od Aristofana, která je z roku 419 před naším letopočtem. V té době také filozof Díogenés používá prostředníček, aby ukázal, že si ani trochu neváží politika z Athén. Jde o krásný moment, který je zvěčněn i na soše:

Prostředníček samozřejmě reprezentuje penis, zbytek ruky je nejspíš nějaký deformovaný pytel s varlaty. Ve starověkém Římě zase prsty byly synonymem anální penetrace mužů. Římané měli pro prostředníček dokonce speciální název: digitus impudicus, což se dá přeložit jako „neslušný prst“.

Zajímavé je, jak se celá tahle milá tradice dostala do Ameriky. Prostředníček tam dovezli italští imigranti a první zaznamenaný americký prostředníček je z roku 1886, kdy ho baseballový hráč Charles „Old Hoss“ Radbourn ukazuje na fotografii při pózování s týmem protihráčů.

Takže až někdy někomu budete ukazovat prostředníček, budete citovat práci pradávných řeckých a římských filozofů. Není zač.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?