5 hodně bizarních vedlejších efektů docela normálních jídel

Věděli jste, že mořské jídlo vám může přivodit halucinace? Že vás lékořice může pěkně poslat na záchranku? Že vás chia semínka mohou udusit? Nebo že můžete zemřít i při polykání žvýkaček?! Ano, i normální, běžné věci vás chtějí zabít. Je nám líto.

5. – Jisté mořské jídlo vám může přivodit hodně divoké halucinace

U nás se zubatec obecný shání jako maso docela těžko, ale je dost oblíbený v Chorvatsku, kam všichni rádi jezdíme. Má bílé, jemné a lahodné maso s nízkým obsahem tuku. Problém je, že zubatec obecný vypadá podobně jako očnatec obecný. A čas od času se stane, že na talíři dostanete místo zubatce očnatce. Což může být problém, protože očnatec je halucinogenní ryba, která vám dá noční můry jak na špatném tripu na LSD.

Ano, očnatec nepřivádí takové ty milé halucinace, které vám dají houbičky, když jste psychicky v pohodě. Halucinace po požití této ryby nejsou ze sféry „to je ale hezké psychedelické prostředí“, ale spíše ze sféry „proč mi ten obrovský pavouk požírá obličej“.

Jeden chlapík na dovolené si dal takhle rybu na Francouzské riviéře. Nedlouho poté začal zvracet, viděl rozmazaně a celý den cítil bolest ve svalech. Řekl si, že to překoná, přeci jen je na dovolené a tak naskočil do auta… a nakonec musel zastavit, protože byl podle svých slov obklopen zvířaty, které na něj křičely. Šel k doktorovi a měl halucinace ještě dalších 36 hodin.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?