5 filmů a seriál, o kterých jste netušili, že jsou vlastně autobiografické

Autorské filmy jsou většinou o autorech. Jsou plné jejich osobních problémů, se kterými se tak vyrovnávají. Občas jsou ale filmy a seriály, ve kterých byste nic takového nečekali. Přitom to tam zcela jasně je.

5. – Série Mission: Impossible zcela kopíruje příběh Toma Cruise a Scientologie

Svět miluje Mission: Impossible filmy. Má záplatky plné zvratů, zábavné postavy a je to zhruba jako sledovat Toma Cruise v Jackass. Pokud se ale podíváte na sérii jako celek, podivně kopíruje bizarní život samotného Toma Cruise.

V prvním Mission: Impossible je odhaleno, že hlavním padouchem je ve skutečnosti hrdina z televizního seriálu, Jim Phelps. Hvězda filmu zavraždí hvězdu seriálu, aby mohli pokračovat s čistým štítem. Původně navíc chtěli, aby ve filmu hrál stejný herec co v seriálu – pak by to bylo sakra šokující. Je to něco jako kdyby Tom Holland ve Spider-Man: Homecoming ubodal k smrti Tobeyho Maguira.

Druhý film byl… o lezení po skalách nebo tak něco. Nikdo přesně neví. Ale od Mission: Impossible 3 to začíná být podivně osobní. Ve stejný rok, kdy se Tom Cruise slavně oženil s Katie Holmes, se také Ethan Hunt chystá na svatbu.

Ethanova snoubenka se o něm dozví pravdu na konci filmu, ale stejně se nakonec vezmou a představí ji svým přátelům v IMF, tajné organizaci, která trošku připomíná podivný náboženský kult. Hmmm.

Od téhle doby to tak trochu vypadá, že IMF je něco jako Scientologická církev. Aby si Julia mohla Ethana vzít, musí být indoktrinována IMF. Katie Holmes také musela podstoupit scientologické kurzy, než si mohla vzít Toma Cruise. Čtvrtý film, který vyšel rok před oficiálním rozvodem Katie Holmes a Toma Cruise, se dozvídáme, že se Ethan a Julia rozešli, protože se mezi ně postavilo IMF. Katie Holmes utekla s dcerou kvůli Scientologii.

Pak přichází Rogue Nation, film šel do kin v roce 2015, stejný rok jako dokument Goin Clear. Dokument kritizující Scientologii, o kterém se všichni baví a v Rogue Nation je náhle IMF před soudem.

Nakonec IMF vyhraje, protože si všichni uvědomí, jak senzační je to organizace. Oujé!

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?