5 jasných totálních blbostí v konspiračních teoriích

Určitě máte v okolí někoho, kdo věří v konspirační teorie. Není se co divit, sem tam byla přeci jen v minulosti nějaká odhalena. Lidé ale věří i nesmyslům, které lze velice snadno vyvrátit. Zkuste tyhle.

konspirační teorie

05. – Každá konspirace by stála bambilion dolarů a po pár letech by byla odhalena

5 jasných totálních blbostí v konspiračních teoriích

Čím více lidí ví o vašem tajemství, tím je vyšší pravděpodobnost, že bude to tajemství odhaleno. Ne nadarmo lidé z motorkářských gangů rádi říkají, že pokud tajemství ví tři lidi a chcete ho udržet, musejí být dva z nich mrtví.

Existuje dokonce matematická rovnice, která odhaluje, jak dlouho vydrží nějaké tajemství, které drží určitý počet lidí. Pokud by vědecké zprávy o změně klimatu byly podvod, tajemství by muselo udržet 400 tisíc odborníků a to by dle této rovnice trvalo zhruba 3,5 roku, než by pravda vyšla najevo.

A co takhle něco jako 11. září? Ačkoli matematici nevypočítali, jak dlouho by takové tajemství vydrželo, aby to bylo více než 5 let, nesmělo by se této konspirace účastnit více lidí než 2521. Pokud by byla pravda, že Světové obchodní centrum zničila vláda, jenom tolik lidí by dělalo kafe pro všechny ty další lidi ze CIA, FBI, policie, od hasičů a řady dalších vládních organizací.

5 jasných totálních blbostí v konspiračních teoriích

Matematický vzorec samozřejmě nepočítá, že by pravdu vyzradil jeden člověk a nikdo mu nevěřil. Pravda vyjde najevo, když se přizná k podvodu více než polovina lidí v konspiraci a jak se začnou desítky a desítky lidí přiznávat, dojde ke spirále, po které nakonec bude pravda vyzrazena. Tak to bylo v případě všech dalších potvrzených konspirací. Důkazy a přiznání lidí. V případě 11. září by ale podezřele tisíce a tisíce lidí zarytě mlčeli. Už dlouhých 16 let. Matematicky nepravděpodobné.

Úplatky? Pokud by bylo třeba uplatit každého, který je v konspiraci namočený, byl by to rázem největší zaměstnavatel na světě. Pokud byste věděli, že vakcíny pro děti způsobují autismus, kolik byste za to chtěli peněz, abyste drželi pusu? Milion? Deset milionů? Sto milionů? Musí to být dost na to, abyste zmizeli a mohli utápět své noční můry v alkoholu. A teď si to znásobte tisíci a tisíci lidmi. Jenom vyplacení tolika lidem tolik peněz by způsobilo inflaci, které by si někdo velice rychle všiml.

Pokračujte na další stránku!