5 nesmyslných věcí o různých náboženství (kterým asi věříte)

Tentokrát nemluvíme o těch lidech, kteří si myslí, že chemtrails způsobují draci židů. Tentokrát mluvíme o docela normálních lidech. Třeba o tobě. Ano, k tobě mluvíme. Paranoia?! Nehul tolik už.

05. – Sikhové nemají absolutně nic společného s islámem

Podívejte se na tohohle chápka:

Jmenuje se Waris Ahluwalia a nebyl vpuštěn do letadla v New Yorku, protože si odmítl sundat turban Říkáte si, že muslimové by se měli podřídit pravidlům letiště? Inu, to je pěkně hloupý argument. Zejména proto, že tohle není muslim, ale sikh.

Bohužel, vypadají tak trošku jako muslimové, což znamená, že po 11. září bylo zdokumentováno několik útoků na sikhy. V roce 2012 dokonce jeden idiot zaútočil na sikhský chrám a zabil tam šest lidí Nebo jeden kompletně nevinný sikh byl obviňován ze tří různých teroristických útoků Trollové mu přidělali i korán a vestičku.

60 procent Američanů v jednom posledním průzkumu řeklo, že o sikhském náboženství absolutně nic nevědí. U nás to bude pravděpodobně ještě méně. Zábavné je, že toto náboženství je páté největší na světě.

Zakladatel tohoto náboženství, Guru Nanak, se narodil jako hinduista, ale v 90. letech 15. století si vytvořil vlastní náboženská pravidla poté, co se údajně utopil v řece a znovu objevil živ a zdráv po třech dnech Jeho desatero obsahovalo dost revoluční věci jako rovnost mezi pohlavími Koncem 17. století pak pátý guru Sikhů představil pět věcí, které symbolizují víru. Jedna z nich je, že si věřící nesmí stříhat vlasy, což znázorňuje zbožnost a sílu a sikhové nikdy nesmí odhalit vlasy na veřejnosti. Což je důvod, proč si Ahluwalia odmítl sundat turban.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?