7 naprosto šílených lékařských postupů z naší historie

Když ještě nebyly moderní přístroje, postupy a lékařské znalosti, lidé se snažili další lidi léčit opravdu zvláštními způsoby. Copak asi léčilo foukání tabákového kouře do řitního otvoru?!

07. – Ano, velmi populárním lékem bylo foukat tabákový kouř do análních otvorů dalších lidí

Od počátku věků strkají lidé různé věci do řitních otvorů a snaží se zjistit, co se pak bude dít. Starověcí Mayové si tam strkali halucinogenní drogy, což byl rituál na cestu do spirituálního světa. Dokonce to mají i na rozkošných malbách:

V Evropě dělali něco podobného. Jen to byla menší nuda, protože se nepoužívaly halucinogenní drogy. Místo toho do řitních otvorů prostě a jednoduše foukali tabákový dým

Možná vás také překvapí, že to není zase tak dávno, co se taková činnost provozovala. Ten obrázek nad tímto textem je z 18. století. V té době se tabák používal na léčbu všech možných problémů jako na zvracení, revmatické bolesti nebo koliku břicha.

Celé to navíc vychází z indiánské tradice, kdy původní Indiáni foukali kouř do rekta lidí, kteří se předtím topili. To byla forma resuscitace a docela bychom si rádi přečetli rozhovor s chlapíkem, co takovou resuscitaci vymyslel.

Ještě docela chápeme momenty, kdy měl doktor pěknou pacientku a tento způsob léčby ihned navrhoval.

Půl století se tahle léčebná metoda používala v koloniální Americe a v Evropě, než všichni zjistili, že foukání kouře do zadnic absolutně nic nevyřeší.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?