6 šílených sexuálních mýtů, kterým lidstvo vážně věřilo

Člověk je svými genitáliemi doslova posedlý a tak docela překvapuje, že trvalo dost dlouho, než lidstvo zjistilo, k čemu vlastně slouží. Třeba o klitoris nebyl zcela vědecky zmapován do roku 2005! A je toho mnohem víc.

06. – Lidé věřili, že varlata jsou závaží k hlasivkám

Varlata jsou hrozný orgán. Nesnášejí horko, nesnášejí zimu a nacházejí se na dost nebezpečném místě na těle. Jsou jako biologické autodestrukční tlačítko, které se jen tak pohupuje v pytlíčku na nejméně chráněném místě celého těla.

Lidé zhruba tušili, k čemu varlata jsou minimálně od dob starověkého Řecka, ale starověkým Řekům nestačilo, že by byly jen k tomu, že vstřelují děťátka do ženských těl a přisuzovali jim i další magické schopnosti. Takže není divu, že jim dávali i mašličky, ne?

Aristotelés věřil, že jde o závaží napojené na hlasivky skrz cévy. Jakmile chlapec dosáhl puberty a začaly se mu tvořit spermie, jeho varlata sestoupla a to způsobilo hlubší hlas.

Řekové tuto hypotézu mohli docela snadno vědecky otestovat, jelikož neustále někoho kastrovali. Bohužel, hlas kastrovaných zůstával stále hluboký, takže Aristotelés se tak úplně netrefil. Ale jinak to byl chytrej chlap!

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?