15 slavných, kteří umřeli ve 2016 (a nikdo si toho nevšiml)

Umřela princezna Leia, George Michael nebo David Bowie, ale spolu s nimi i spousta dalších velmi důležitých lidí. Jen se na ně totálně zapomnělo. Tak bychom vám je rádi připomněli.

15. – Dva zakládající členové kapely Jefferson Airplane

kdo?
Kytarista Paul Kantner a zpěvačka Signe Anderson, zakládající členové slavné rockové kapely

jak zemřeli?
Kentner na selhání několika orgánů a Anderson na komplikace způsobené chronickou obstrukční plicní nemocí

o koho jde?

Ano, oba členové stejné kapely zemřeli nejen ve stejném roce, ale dokonce i ve stejný den – 28. ledna! A oba zcela nezávisle na sobě.

Jefferson Airplane určitě znáte. Možná ne podle názvu kapely, když si pustíte White Rabbit zjistíte, že jste je znali a možná jste to ani nevěděli. Tenhle song ve skoro každém válečném filmu. Ještě jeden hit měli – Somebody To Love. A tenhle song znáte zcela určitě také.

Kapelu v roce 1965 dal dohromady právě Paul Kantner, ale až když potkal Signe Anderson, stala se z nich konečně světová kapela. Zpěvačka pak po nahrání prvního alba otěhotněla a šla se věnovat rodině, takže ji nahradili Grace Slick a to byl moment, kdy se z nich stala pořádná světoznámá kapela.

Paul Kantner byl s kapelou po celou dobu její existence, dokonce i v momentě, kdy se přejmenovala na Jefferson Starship a začalo to jít s nimi z kopce.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?