8 velkých záhad, které nebudou asi nikdy vyřešeny

Až vás bude při hodinách dějepisu paní učitelka zase poučovat, měli byste jí sdělit, že říká všechno blbě. Za zhoršenou známku z chování to stojí, neasi!

08. – Zbytky tabáku a kokainu na egyptských mumiích

Když se Kolumbus a jeho kamarádi dostali do Ameriky, nečekali je tam jenom vyděšení indiáni, ale také spousta rostlin a zvířat, které předtím nikdy neviděli. Evropané díky objevení Ameriky poprvé poznali krásy tabáku a narkotik vyrobených z lístků koky. O tom alespoň mluví historie. Ale jak je tedy možné, že egyptské mumie mají na sobě prvky obojího?!

Když v roce 1992 němečtí vědci dělali na mumiích testy, zjistili, že mají na sobě prvky hašiše, kokainu a tabáku. Hašiš pochází z Asie, což není od Egypta zase tak daleko, ale tabák a kokain vždy patřil pouze a výhradně na americký kontinent. Je to jako kdyby dneska umřela na předávkování heroinem nějaká celebrita, ale ten heroin zcela očividně pocházel z Venuše.

Po tomto objevu se němečtí vědci rozhodli otestovat každou mumii, která jim přišla pod ruce a stopy tabáku a kokainu našli na jedné třetině z nich. Nikdo dodnes neví, jak je to možné.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?