7 nečekaně epických párty z celé naší historie

Měli jste zábavný večírek, který se vymkl z rukou? Mluvíte o něm před kamarády a na Facebooku jako o epickém? Tak to pořádně nevíte, co takový epický večírek vlastně znamená. Tohle!

07. – Den vítězství

U nás je to svátek, který slavíme každého 8. května a je to věc, kterou jednoduše oslavují všichni kromě nacistů, protože jde o datum, kdy se Německo vzdalo a skončila vlastně 2. světová válka. Byl to čas velkých oslav. Desítky tisíc Angličanů slavilo na Piccadilly Circus a Trafalgar Square, půl milionu lidí se mačkalo na Times Square v New Yorku. Dokonce se slavilo i v Paříži, jako by se na výhře ve válce nějak podíleli. Dokonce se slavilo i v Kanadě, kde se to trochu vymklo z ruky a lidé začali všechno ničit a vykrádat obchody s alkoholem, V Kanadě! Kde se jinak absolutně nic neděje!

Jakmile ale dorazila zpráva do Moskvy, začal večírek, který jen tak v historii země nemá obdoby. Začal přesně v 1:10 ráno místního času 9. května 1945, kdy informaci oznámilo sovětské rádio.

Kdy se to pořádně vymklo z rukou

Tisíce lidí ihned vyběhlo do ulic a v podstatě proměnili jedno z největších měst na světě v moře plné vodky. Spousta těch lidí byla samozřejmě ještě v pyžamu.

Takhle nějak to v Moskvě vypadalo…

Oslavy byly tak divoké, že když se Josef Stalin 22 hodin po oznámení rozhodl promluvit k lidu, byly absolutně všechny moskevské zásoby alkoholu zcela vyplneněné. Jak to popisuje jeden dobový reportér: „Měl jsem štěstí, že jsem si zakoupil litr vodky na vlakovém nádraží, protože později už nešla žádná zakoupit. 10. května nebyla v Moskvě žádná vodka. Všechnu jsme vypili.“

Ano, šlo o den, kdy Rusko vypilo všechnu vodku.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?