5 obvyklých jídel, které vás nečekaně zfetují

Upozornění: nedoporučujeme uvedené potraviny konzumovat za účelem zfetování. Protože vám pak bude tak blbě, že úplně zapomenete na to, jaký jste si to prožili pěkný a levný trip.

05. – Žitný chléb

Sem tam se stane, že je docela obyčejný žitný chléb infikovaný námelem. To je zdroj jedovatých alkaloidů, třeba jedné psychoaktivní chemikálie nazvané ergotamin. A to je, prosím pěkně, jedna ze základních látek, z nichž se dělá LSD. Takže když se vám jednou stane, že po dojedení chleba s máslem uvidíte kolem sebe zkázu celého světa, už budete vědět proč.

Blbá strana mince

To, že v žitném chlebu narazíte na námel, je málo časté, takže se nemusíte bát, že se kvůli pojídání chleba stanete špinavým feťákem žebrajícím o korunky na Hlavním nádraží. I když ho ale v chlebu budete mít, není to žádná výhra. Sice vám může přivodit zajímavé halucinace, zároveň vám ale bude také pěkně blbě.

Dnešní farmáři, kteří zpracovávají žito, ho čistí v roztoku plného chloru, aby z něj zbytky námelu zmizely, ale kdysi dávno ještě tyhle roztoky neexistovaly, což znamenalo, že celá vesnice si koupila chleba od jednoho pekaře a pak si krásně halucinovali.

Zajímavost

Moderní historikové viní ergotamin v chlebu za pradávné paniky – třeba to, že všichni tvrdili, že jsou kolem nich vlkodlaci během případu Salemských čarodějnic. Britský autor John Grigsby dokonce tvrdí, že legenda o Beowulfovi vznikla, když Vikingové tripovali na špatném chlebu.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?