10 bizarních a brutálních tradic, které Češi praktikovali

Jistě, mlácení ženských klackem a polévání je ledovou vodou je pro lidi ze západu dost podivná velikonoční tradice, ale u nás jsme na to dost zvyklí, a proto nám to nijak divné nepřijde. A víte, na co všechno jsme tu byli zvyklí?

10. – Shazování kozla z velké výšky a rochnění se v jeho krvi

Co vás tak napadne udělat na počest svatého Jakuba, který byl shozen z jeruzalémského chrámu? No přeci také něco hodíme z výšky, aby se to dole zabilo, to dá rozum!

Tradice shazování kozla byla oblíbená kratochvíle Čechů minimálně od 17. století, kdy jsou o ní první zmínky v literatuře. V souvislosti s tím, že když jste z toho rozšmelcovaného kozla na zemi, kterého někdo předtím shodil, vzali krev, měla léčivé účinky.

Je to brutální, nehumánní a hnusné, takže se to určitě dělalo před dávnou dobou, že jo? Kdepak, i v 19. století vzali ti šílenci kozla, ozdobili ho, přečetli mu falešný rozsudek smrti a mrštili jím z vrcholu pražské brány. Ale přeci jen už byli v devatenáctém století Češi maličko vyspělí a trpícího polámaného kozla dole nenechávali zase tak dlouho trápit. Přišel řezník a podřízl ho.

Jak milé.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?