10 běžných lidských činností (co vás mohou zabít)

Kdysi dávno bylo naprosto normální věnovat se užívání opiátů, cigaretám a rasismu. Dnes už jsou takové věci na černé listině. Může se tedy stát, že v budoucnu budou podobně zakázané opalovací krémy, dýchání a usmívání se? Paranoia!

10. – Pojídání ryb

Ryby nejenže dobře chutnají, ale jsou i zdravé a mají podporovat vaši mozkovou činnost. Alespoň to nám říkají už léta maminky, když ryby nechceme jíst.

Problém je, že ryby jsou také plné jedů .{target:_blank} Jaký přesně jed ryby obsahují záleží na tom, kterou rybu se chystáte spořádat. Ačkoli ne všechny jsou toxické, všechny jsou schopné ve svém prostředí toxiny přenášet. Ryby nachytané v moři velice často obsahují slušné množství rtuti, kterého je očividně oceán plný.

Samozřejmě, pokud není rtuť vaše oblíbená pochutina, můžete se zaměřit na sladkovodní ryby. Jenže ty jsou zase plné pesticidů

Jedení jistých druhů ryb je dokonce spojováno s rakovinou. Rakovinotvorné látky nazvané polychlorované bifenyly se výrazně vyskytují v pěstovaných lososech. Dokonce šestnáctkrát více než ve volné přírodě žijících lososech.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?