20 případů, kdy pomohly jen ty absolutně nejšílenější nápady na světě

Svět má spoustu problémů, které předpokládáme vyřeší ty nejchytřejší mozky naší planety. Někdy ovšem nepotřebujete na řešení génia. Někdy stačí přesný opak génia. Tohle jsou právě ty případy.

20. – Dva delfíni v čínské zoo snědli příliš mnoho plastu a nemohli dál přijímat potravu. Zoo tedy povolalo největšího muže na světě, aby jim plast vytahal dlouhou rukou ze chřtánů.

Paže muže jménem Bao Xishun jsou dlouhé 106 centimetrů a dokázaly dosáhnout tam, kam lékařská nástroje veterinářů dosáhnout nedokázaly. Jeho ruce měly ještě jednu výhodu – byly ohebnější.

19. – Vojenské letectví potřebovalo superpočítač, ale neměli na něj rozpočet. Tak propojili dohromady 1716 konzolí PlayStation 3.

Výsledkem se stal masivní výpočetní megapočítač „Condor Cluster“, který stál desetinu superpočítače se stejným výpočetním výkonem. Jde o open source a univerzity ho používají k různým věcem jako budování neurologické sítě nebo modelování Einsteinovy teorie relativity.

18. – Vojáci v Iráku mají problémy nacházet nastražené dráty připojené na bomby. Používají tedy konfety ve spreji.

Konfety ze spreje přilnou na nastražených drátech. Nejde sice zatím o standardní armádní výzbroj, ale na vojenská stanoviště v Iráku bylo dopraveno 120 tisíc plechovek tohoto spreje.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?