19 bizarních způsobů, jak lidé permanentně mění celou naší planetu

Všichni rádi věříme tomu, že jednou změníme planetu. A jak se zdá, skutečně tomu tak je. Třeba tím, když vyhodíte plastové brčko do koše. Měníte planetu. Sice ne k lepšímu, jak jste si představovali, ale vaše vnoučata si na vás vzpomenou... a v postapokalyptickém světě vám budou dost nadávat.

19. – V posledních 30 letech zmizela polovina čínských řek

Může za to neskutečně rychlá čínská industrializace a růst populace. Obojí potřebuje obrovské množství vody. Díky tomu zcela vyschlo 28 tisíc řek z 50 tisíc, které Čína ve svém regionu má.

18. – Lidi nechtíc vytvořili kolem Země bublinu, která chrání planetu před slunečním zářením a další nebezpečnou radiací

VLF, neboli velmi nízké frekvence, jsou rádiové vlny, které podle všeho tvoří ochranný obal v magnetosféře chránící od 60. let Zemi před radiací, která na ní dříve dopadala.

17. – Země podle některých vědců vstoupila do nové epochy, antropocén

Je to období, kdy lidstvo svou činností globálně ovlivňuje zemský ekosystém. Vymyslel ho chemik Paul Crutzen, držitel Nobelovy ceny, který věří, že by vliv lidského chování na zemskou atmosféru měl být označen jako další geologické období.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?