Když manželky zabíjejí…

Ano, ten roztomilý tvor u oltáře, který vypadá jako jelito v ubrousku, vás může zabít.

O tom, že manželství je krajně riskantní zvyk, je snad jasné. Smrt sexu, nevyhnutelná a namáhavá nevěra, nuda, rozvod, z nějž vyjdete čistě oholen, a namáhavý pokus navázat na původní svobodný stav, v horším případě doprovázený alimenty a psychickými problémy. Vzhledem k tomu, že pro několik mužů blízkých redakci ani takové varování nic neznamená, nasazujeme silnější kalibr. Kaskadéři, kteří se v létě oženili, si totiž možná přivedli do baráku vlastní smrt. Černé vdovy – ti odporní smrtelně jedovatí pavouci přišli ke svému jménu docela zaslouženě: Samička před pářením vylučuje látku, která přitahuje samce, a když pavouk odevzdá sperma, je zabit. A podobné dobrodružství čeká i na spoustu šťastných novomanželů.

Metal kontra homopop

Je fajn, že se pořád najdou lidé, kteří nerezignovali a jsou ochotní obhájit svůj hudební vkus. A nebojí se přít o svůj estetický ideál i se svým partnerem. Nicméně i podle našeho nelítostného hudebního kritika Knoblocha to Petra Mináriková z Karvinné přece jen trochu přehnala.

Na loňské oslavě svých narozenin to pořádně rozjela, a když ji kolem půlnoci dcera požádala, aby ztlumila hudbu, pořádně se s ní pohádala. Na to se ozval manžel, který byl přece jen méně ožralý než Petra, dcery se zastal a navíc vyslovil názor, že když už, tak by dál měli poslouchat AC/DC. Což se zase nelíbilo Petře, která měla náladu na svého oblíbeného dlouhovlasého Pavla Haberu a jeho romantické kvílení. Manžel se ovšem nedal, pravděpodobně o Palovi prohlásil něco nepěkného, a dál prosazoval metal. No, estetická debata se zvrhla v bohapustou hádku a hádka pak vyvrcholila kudlou zabodnutou v metalistově hrudníku. Petra jako dealerka nožů totiž popadla první kousek, na který natrefila, a debatu ukončila třinácticentimetrovou čepelí.

„Měla jsem okno, na nic si nevzpomínám,“ svěřovala se soudu, ale neklaplo to stejně jako teorie o lécích proti střevním potížím, které jí měly nakopnout agresivitu. Odvolací soud sice obvinění z vraždy překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, nicméně trest ponechal v původní výši 10 a půl roku. A teď to podstatné: Redakční hudební kritik Knobloch dovozuje, že agresivita a pobídky k vraždění zakódované v metalu jsou pouhé výmysly. Ve skutečnosti zabíjejí zdánlivě neškodné haberovské výkřiky, takže pozor na pop, obsahuje velmi nebezpečná násilnická sdělení, která mohou (zvláště posluchačky) přivést do basy.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?