15 komiksů, které si musíte přečíst předtím, než umřete

Ať jste fanoušci komiksů nebo ne, tohle jsou díla, která vám nesmějí uniknout. A neměla by chybět v žádné knihovně.

15. – Fables

autor:
Bill Willingham

u nás vyšlo jako:
Mýty

U nás jste mohli zahlédnout tuto sérii na pultech knihkupectví pod názvem Mýty. Pod tímto trochu nic neříkajícím titulem se ukrývá fantasy pohádka pro dospělé. A tím myslíme skutečnou pohádku. V tomto universu byly všechny notoricky známé pohádkové postavy vyhnány ze svého světa temnými silami a teď se schovávají mezi obyčejnými lidmi v New Yorku. Sněhurka, Popelka, vlk z Červené Karkulky a všichni další si musejí zvykat na obyčejný život mezi námi. Jak vypadá takový obyčejný život, když jste pohádková postava a musíte si zvykat na tvrdé reálie? Zhruba tak, že někteří se začnou živit prostitucí, jiní propadnou drogám nebo chlastu. Ve Fables se ale neustále něco děje, zvlášť, když nebezpečí z minulosti začne klepat na dveře i tohoto vesmíru.

Bill Willingham dokáže udržovat pozornost čtenáře všech těch neuvěřitelných 150 čísel, zejména proto, že umí pracovat se seriálovým cliffhangerem na konci. Všechno skončí tak napínavě, že musíte číst prostě dál a dál. Jako čtenáři oceníte neustálý příval nápadů a to, jak se dá pracovat se starými folklorními postavičkami v moderním pojetí.

Pokračujte na další stránku!