15 extrémně strašidelných míst, které můžete normálně navštívit

Máte rádi cestování a zároveň adrenalin? Tak tohle by měl být takový průvodce po nejděsivějších místech, na které lze na světě narazit. A nebojte se, nějaké jsou i u nás v Čechách, nemusíte cestovat zase tak daleko.

15. – Kostel svatého Jiří v Lukové

V roce 1968 se v tomto kostele v Lukové na severním Plzeňsku konal pohřeb. V tu chvíli se zhroutil strop a lidé začali věřit, že zde straší duchové. Proto se rozhodli kostel nerekonstruovat a místo toho ho… Trochu vyzdobili. Jakub Hadrava, student místní univerzity, se rozhodl vytvořit extrémně děsivě vypadající sochy, které mají představovat postavy sudetských Němců, kteří ve vesnici dříve žili. Hezké spaní!

14. – Mumií snadno a rychle

Nemusíte žít ve starověkém Egyptě, aby se z vás stala mumie. Stačí být pohřbený v Guanajuato v Mexiku. Tam mají v některých částech půdu s takovými živinami, že z vás po pohřbu udělá vysušenou mumii. Ale budete v super společnosti. Vystavují tam při této příležitosti největší kolekci přirozeně mumifikovaných mrtvol na světě!

13. – Fukušima v Japonsku začíná být turistickou destinací

Není to tak dávno, co z města Fukušima museli před radiací utéct obyvatelé kvůli poškozené atomové elektrárně. Dnes se prázdnými ulicemi v pohodě prochází divoká zvěř a také první turisté. Můžete se také radioaktivní oblastí pohodlně nechat provést v turistickém autobusu.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?