8 naprosto nejšílenějších papežů historie

Benedikt XVI. si řekl, že ho dělat papeže nebaví a koncem února nám ve Vatikánu skončí. Netušíme, kohopak si najdou nového, ale když se člověk podívá do historie, klidně mohou slepě ukázat na kohokoli. Pořád to bude lepší.

08. – Papež Štěpán VI. – soudil hnijící mrtvolu papeže

papežem v období 896 – 897

Štěpán si svůj post papeže skutečně příliš dlouho neužil. Ale i za ten jeden rok se dokázal nesmazatelně zapsat do dějin.

Papež Štěpán totiž neměl příliš v lásce svého předchůdce, Formosa. Některým by asi stačilo, kdyby jste po smrti vašeho úhlavního nepřítele nastoupili místo něj a v duchu si říkali něco jako: „Ha ha ha, a máš to!“ Ale kdepak Štěpán. Ten Formosa vážně neměl ani trošku rád.

Štěpán chtěl svého předchůdce zhanobit jak jen nejvíc to půjde, což znamená, že nechal vykopat jeho devět měsíců hnijící mrtvolu. Nemyslete si, to není všechno. Tu hnijící mrtvolu předchozího papeže potom nechal obléknout do papežského roucha, nechal ji posadit na trůn a ta smrdící hmota BYLA SOUZENA!

Proces se zapsal do análů historie jako Synoda mrtvých a dodnes je považován za nejbizarnější a nejhrůznější proces v lidské historii.

Je docela s podivem, že se hnijící mrtvola během soudního procesu nemohla příliš bránit, takže byl Formos shledán vinným z naprosto smyšlených věcí. Jako trest mu byly odňaty tři prsty z pravé ruky (těmi se dělalo svěcení, ale Formosovi tento trest už nejspíš příliš nevadil). Mrtvola pak byla svlečena z papežského roucha, smýkána ulicemi a nakonec vhozena do Tibery.

Ale nebojte, děti, pohádka má šťastný konec. Papež Štěpán VI. byl docela krátce nato uškrcen svými odpůrci. Karma, kamaráde.

Pro další šílené papeže klikněte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?