14 náhodných tipů a rad, které vám mohou zachránit život

Teď vám všechny tyhle informace možná k ničemu nejsou, ale třeba se vám jednou hodí. A třeba vám i zachrání vaše holé životy!

14. – Když narazíte na lva

Pokud někdy narazíte na lva ve volné přírodě, hlavně NEUTÍKEJTE. Pokud se k vám začne pomalu blížit a vrčí, snaží se vám říct, že jste příliš blízko, ale nezaútočí na vás. Pomalu odejděte, ale pořád ho mějte na očích. Nebo můžete lva zahnat. Inteligence je vaše největší zbraň. Křičte a tleskejte a lev uteče.

13. – Když děláte první pomoc

Pokud provádíte masáž srdce na někom, komu se zastavilo srdce, pokračujte v tom, dokud nepřijede záchranka. Nevzdávejte to po dvou minutách s tím, že to nepomohlo. Masáž srdce typicky nezpůsobí, že člověku srdce naskočí. Používá se spíše proto, že pomáhá s cirkulací krve v těle a dodává krev do mozku. Nesnažíte se člověka oživit, snažíte se ho udržet ve stavu, ve kterém ještě oživit půjde.

12. – Když jste ve velké zimě

Čím víc vrstev, tím víc udržujete teplotu. Udržujte se v suchu a chraňte si zejména chodidla, ruce a tvář. Pokud máte v plánu jít ve velké zimě daleko, měli byste se pohybovat na sněhu a nevstupovat na led, pokud není alespoň 10 centimetrů silný. Abyste na něj mohli s vozem, měl by být alespoň 20 centimetrů silný. Čirý led bývá pevnější než zasněžený.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?