12 nejlepších filmů z roku 2018, které jste zcela určitě neviděli

Jasně, všichni vám teď budou říkat, co jsou nejlepší filmy roku, v žebříčcích se bude pořád opakovat Roma na Netflixu nebo A Star is Born s Lady Gaga. My chceme být standardně trochu jiní, a tak vám řekneme, co jsou nejlepší filmy, na které si určitě nikdo nevzpomene a vy jste ani nevěděli, že existují.

P.S. – Nevěřte hodnocení na CSFD, očividně tam nejsou skuteční filmoví gurmáni. Rotten Tomatoes se dá věřit podstatně víc.

12. – A Prayer Before Dawn

hodnocení na Rotten Tomatoes:
92 procent

hodnocení na CSFD:
68 procent

Jde o skutečný příběh Billyho Moora, anglického boxera, který byl v Thajsku uvězněn v nejbrutálnějším vězení. Postupně zjišťuje, že jediný způsob, jak se z toho pekla dostat, je díky svému boxerskému talentu a začne se účastnit brutálních turnajů Muay Thai. Je to tak drsná podivaná, až si budete občas zakrývat oči.

11. – Revenge (Pomsta)

hodnocení na Rotten Tomatoes:
92 procent

hodnocení na CSFD:
57 procent

Dívka jménem Jen je na romantickém výletě se svým bohatým přítelem, když se tam objeví dva podezřelí kámoši, kteří chtějí lovit. Trochu se to zamotá, Jen je ponechána pomalu zemřít, ale nakonec přežije a začíná její epická cesta za pomstou. Je to úžasná feministická explotation zábava kombinující pěknou řádku filmových žánrů.

Pokračujte na další stránku!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?