10 slavných a úžasných lidí, kteří umřeli v roce 2018 (a nikdo si toho nevšiml)

Všichni vědí, že v roce 2018 zemřel Stephen Hawking, Miloš Forman, Juraj Herz, Aretha Franklin, Burt Reynolds, George Bush nebo Stan Lee. Zemřela ale i řada dalších úžasných lidí a většina z vás to dost možná úplně přehlédla. Tady jsou.

10. – Žena, která se zapsala do historie propagandy

kdo to je?
Naomi Parker Fraley, žena, která se stala modelem jednoho z nejslavnějších propagandistických plakátů historie.

kdy zemřela?
20. ledna

jak zemřela?
Na rakovinu

její příběh
Tenhle ikonický plakát z roku 1942 se snažil přesvědčit ženy, aby začaly pracovat v továrnách během druhé světové války a všichni ho znají. Dlouhou dobu bylo ale záhadou, kdo je ta žena vyobrazená na plakátu. Samotná Naomi Parker Fraley se na plakátu poznala až v roce 2009, protože byla v podobné póze a ve stejném oblečení, včetně červeného šátku, vyfotografovaná právě v roce vzniku plakátu. Nakonec byla jako oficiální předobraz uznána.

Pokračujte na další stránku!