10 praštěných věcí, které si nechali postavit šílení miliardáři

Když máte vážně hodně peněz, můžete si dělat prakticky co chcete. Když máte tolik peněz, že nevíte absolutně co s nimi, začnou vznikat takovéhle šílenosti…

10. – Excentrický muž, který nechal postavit kuřecí kostel uprostřed indonéské džungle

Hluboko v džunglích Indonésie můžete najít skutečně zvláštní stavbu. Má tvar kuřete a také se jmenuje Gereja Ayam, což je v překladu opravdu doslova Kuřecí kostel. Dnes je už budova opuštěná, ale jde o docela oblíbenou turistickou destinaci v kopcích Magelangu.

Budovu nechal postavit Daniel Alamsjah, 67 let. Ten říká, že pracoval v Jakartě, když na něj náhle z ničeho nic promluvil Bůh a řekl mu, aby postavil kostel s podobou holubice. Tak našel jednu parcelu v džungli, kterou mohl koupit od místních za dva miliony rupií (v přepočtu 3600 Kč) a v roce 1994 započal se stavbou.

Místo je teď otevřeno věřícím všech vyznání – budhistům, muslimům i křesťanům. Nevypadá to uvnitř moc pěkně, protože Danielovi v roce 2000 došly peníze a musel kostel zavřít. Ale lidé se stále na tu kuřecí betonovou zrůdu chodí dívat.

Pokračujte na další stránku!