Finále česko-slovenského boje Jednou ranou na Sziget je tady

Přijďte a můžete vyhrát lístek na festival Sziget v hodnotě 250 euro!

Sziget

Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK) budou usilovat o přízeň fanoušků na třech koncertech, kteří svými hlasy určí vítěze Jednou ranou na Sziget. Ale nejen kapely mohou vyhrát účast na Szigetu. Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků permanentku na festival, který se letos koná 10.-17.8. a vystoupí na něm takové hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher's High Flying Birds, a další.

Finále česko-slovenského boje Jednou ranou na Sziget je tady

Každý ze tří finálových večerů kromě finalistů, které z více než 260 přihlášených kapel vybrala odborná porota, ozdobí také svým koncertem speciální hosté:

28.4. – Bratislava, KC Dunaj – speciální host: Wattican Punk Ballet (Hu)

5.5. – Brno, Fléda – speciální host: Lesní zvěř

6.5. – Praha, Rock Café – speciální host: En.Dru

Výsledek, který určí součet hlasů ze všech koncertů, bude vyhlášen v pražském klubu Rock Café. Beatboxer, zpěvák, skladatel a moderátor En.Dru, který je doposud jediným zástupcem z ČR v programu Szigetu, po svém vystoupení ohlásí vítěze celého ročníku Jednou ranou na Sziget. Letošní druhý ročník, doznal několik úprav v průběhu soutěže, kdy kvůli technickým problémům, byl koncert z budapešťského klubu A38 přesunut do brněnské Flédy. Finalové koncerty se tak odehrají ve stejných městech jako při prvním ročníku, kdy zvítězila kapela Ghost of You.

Piano

Projekt Mikoláše Růžičky v roce 2012 vydává první eponymní solové album s názvem „Piano“, v roce 2015 vychází album druhé, nazvané „Piano – Theia“. Mikoláš Růžička v roce 2010 založil spolu s Jiřím Burianem indie-folkovou skupinu Republic of Two (za první desku Raising the Flag získali v roce 2011 cenu Anděl v kategorii „Objev roku“), vydali tři řadová alba (Raising the Flag, The End of War a Silent Disco a jedno remixové – United Flags). Za zmínku určitě stojí spolupráce s Janem Burianem na albech Dívčí válka, Muži jsou křehcí a Dvanáct druhů samoty.

Fúzy Múzy

Fúzy Múzy je instrumentální kapela hrající psycho-thriller, žánr založený na intenzivních emocích, inspirovaný filmem, hmyzem a psychickými poruchami. Fúzy Múzy patří k nejmladší generaci prešovských hudebních skupin. Instrumentální trio získalo za krátkou dobu existence již nominaci cenu Radio_Heads Awards za objev roku a také ocenění Nadácie Advance Investments.

Finále česko-slovenského boje Jednou ranou na Sziget je tady

Rihanna, Muse, Sia, David Guetta … Nejlepší čas koupit vstupenky na Sziget. Nebo je vyhrát!

Od 5.5. zdražuje Sziget vstupenky a nyní kdy už jsou známá jména řady účinkujících je ideální čas k jejich nákupu. Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher, Hardwell, Sigur Rós, to je jen střípek týdenního programu, který na ostrově v centru Budapešti letos připravili. Neskutečná jízda plná zábavy, hudby, divadla a nekončící party, tak lze popsat festival Sziget. A pokud tohle chcete zažít, neváhejte, kromě zdražení je také již prodáno 75% permanentek. Druhou variantou je vyrazit na Sziget jako vítěz!

Vstupenky si můžete zakoupit zde.

www.szigetfestival.cz