Jarní lyžovačka si žádá pořádný ohoz!

Na sjezdovce nejsou nejdůležitější lyže :)

Harfa sport

Sjezdové lyže přinášejí tu správnou nadhodnotu zážitkům lyžníka. Ovšem dostat se k ní můžete pouze s dokonalou základnou lyží, obutí, ale hlavně oblečení. Máte co na sebe?

Materiály a vrstvení

Při širokém spektru nabídky značek oblečení je důležité mnohé: materiál znalost správného vrstvení. Jedině tak dokonale využijete přednosti špičkových technologií a nezapaříte se v bundě za několik desítek tisíc korun. Základem je stále kvalitní prádlo, které odvede od těla vlhkost. Ta pak musí putovat dál, odpařit se ven přes technický materiál a pak membránu bundy. Ty kvalitní pouští vlhkost od těla ven, naopak dovnitř zvenku ne (což podporují i údaje o tzv. výšce vodního sloupce).

Jarní lyžovačka si žádá pořádný ohoz!

Zateplení se používá už častěji z nadýchaného, ale neobjemného Primaloftu Silver, který drží strukturu i ve vlhku a nedráždí alergiky. Navrchu bývá třeba neprostupný Pertex Shield. Některé bundy mají i vrstvičku ThermaFlect, která odráží tělesné teplo zpět k tělu. Stále je ve hře i peří, ale spíše v podobě odlehčených středních zahřívacích vrstev, než obrovitých svrchních pytlů nedávné minulosti.

Je to o ceně

Výběr značek často podléhá cenové ochotě a sympatiím, zvláště k designu. Proto stojí za to vyrazit do obchodu se širší nabídkou a možností porovnání na pohled i na omak.

Například pražský Harfasport nabízí z vyšší třídy precizní švýcarský Mountain Force, uvolněnější elegantní italský Colmar, dynamický americký Spyder a občerstvující japonský Phenix.

Jarní lyžovačka si žádá pořádný ohoz!

Se zajímavou alternativou „vrstvení naruby“ neboli out of box přišel už loni Atomic, který se tak toužil prosadit nejen na poli lyžařského hardwaru, ale i softwaru. Funkční přitom nezvykle a komfortně lehká a teplá bunda Cliffline má v zadní kapse složenou ještě jednu vrchní bundu do extrémních podmínek. Ta však v teplejším počasí může fungovat i samostatně.

Více na www.harfasport.cz

PR článek

Diskuze